• Strona poświęcona niezawodnym maszynom i urządzeniom do czyszczenia

Kärcher i ochrona środowiska
autor: Radek

Przy projektowaniu nowych produktów Kärcher zorientowany jest na koncepcję wykorzystania całego cyklu życia produktów, począwszy od wydobycia surowców aż do użytkowania ich i późniejszej biodegradacji produktu. W związku z tym firma optymalizuje wszystkie etapy produkcji, aby końcowy towar jak najmniej obciążał środowisko. Oto kluczowe zagadnienia związane z powyższymi działaniami:

Najwyższa jakość surowców
Urządzenia Kärcher wykonywane są z surowców o bardzo wysokiej jakości. Jednocześnie korporacja akcentuje korzyści z takiej ochrony środowiska: materiały o wysokiej wytrzymałości znacznie przedłużają żywotność urządzenia.

Produkcja części
W zakresie ochrony środowiska istotna jest współpraca z dostawcami. Szczególną uwagę zwraca się na to, aby materiały wolne były od substancji szkodliwych a zarządzanie środowiskiem było efektywne.

Produkcja
Procesy produkcyjne w niewielkim stopniu wpływają na środowisko. Mimo to firma zobowiązała się do ich stałego ulepszania. Przykłady: odzysk ciepła, recycling wody, wykorzystanie energii słonecznej, itd.

Dystrybucja
Do transportu wykorzystywane są, gdzie tylko to jest możliwe, przyjazne środowisku środki takie jak kolej. Dostawy samochodami ciężarowymi stanowią jednak przeważający udział w transporcie. Nasz centralny system logistyczny skraca trasy transportu i chroni środowisko.

Ulepszenia
Właściwości urządzeń Kärchera są stale ulepszane, np. dzięki nowoczesnym rozwiązaniom redukowane są zużycie wody i energii, emisja pyłu i hałasu.

Naprawy
O łatwym przeprowadzaniu napraw myśli się już na etapie koncepcji produktu. Nowoczesne centrum serwisowe w Gissigheim troszczy się o to, aby na całym świecie naprawy były wykonywane fachowo.

Recycling i usuwanie starych urządzeń
Recycling i utylizację starych urządzeń umożliwia łatwy demontaż i odpowiedni dobór materiałów.

Dodaj komentarz

Name *

Website/Blog URL

Photo

04 04 2011

20:51
Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« kwi    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031